Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany

piątek, 7 lutego 2014

„Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany” - pokaz filmu Clearcut w ramach spotkań z reżyserem Ryszardem Bugajskim Warszawa, 12 lutego 2014


Ryszard Bugajski znany i nieznany12 lutego 2014 r. o godzinie 18.00 Oddział IPN w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z reżyserem Ryszardem Bugajskim w ramach cyklu „Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany”.

Tym razem zaprezentowany zostanie film „Clearcut”. Jak zwykle projekcji towarzyszyć będzie komentarz reżysera. Po filmie dyskusja na temat filmu. Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Poprowadzi je redaktor Piotr Zaremba.

Cykl odbywa się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Polskie Radio 24, pamięć.pl (pismo i portal IPN), Kino Polska, TVP Historia, tygodnik Do Rzeczy, Do Rzeczy Historia, tygodnik Idziemy, tygodnik wSieci, oraz portale: edukacjafilmowa.pl, filmpolski.pl, stopklatka.pl i wNas.pl.

***

Clearcut (polski tytuł: Wyraźny motyw), scenariusz: Robert Forsyth na podstawie powieści M.T. Kelly’ego A Dream Like Mine.
Adwokat o hipisowskiej przeszłości i skłonności do pacyfizmu występuje w obronie wycinanych lasów. Film staje się pretekstem do rozważań nad różnicami kulturowymi Indian i białych, a zarazem próbą obalenia pewnych stereotypów.

 

Powrót do strony głównej