Janusz Wróblewski przedstawia: Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz w Kinie Praha

piątek, 10 stycznia 2014

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka”, autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego.  Zapraszamy 17. stycznia o godzinie 19.00 na pokaz filmu „Pod Mocnym Aniołem” oraz spotkanie z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Adamem Woronowiczem.


Janusz Wróblewski Przedstawia

Kino Praha zaprasza na cykl - „Janusz Wróblewski przedstawia” - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka” i autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

 

17. stycznia, o godz.19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Zapraszamy na pokaz filmu „Pod Mocnym Aniołem”, wstrząsającej opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Adamem Woronowiczem.

 

  • „Pod Mocnym Aniołem ” - najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela”.  To wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma, po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej bez końca.

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

 

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

17 stycznia, godz.19.00

Pokaz filmu „Pod Mocnym Aniołem” + spotkanie

Ceny biletów obowiązują według regularnego cennika.

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska,

email: kasia@kinopraha.pl,

tel: 728 875 350

Powrót do strony głównej