Filmy Andrzeja Wajdy w łódzkim Kinematografie

wtorek, 3 grudnia 2013

We wtorek 3 grudnia o godzinie 18:00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi odbędzie się prezentacja kolekcjonerskiego albumu DVD z filmami Andrzeja Wajdy po cyfrowej rekonstrukcji. Pakiet w serii „Arcydzieła Polskiego Kina” wydała Telewizja Kino Polska. Wieczór zakończy pokaz mniej znanego obrazu reżysera pt. „Nastazja”. Wstęp wolny!Andrzej Wajda Box DVDWydany przez Telewizję Kino Polska pakiet zawiera trzy filmy odnowione cyfrowo – „Człowieka z marmuru” (1976), „Człowieka z żelaza” (1981) oraz „Bez znieczulenia” (1972). Uzupełnia go dokument o reżyserze pt. „Andrzej Wajda: róbmy zdjęcie!”.

 

3 grudnia wieczór w muzealnym kinie Kinematograf otworzy spotkanie z prof. Tadeuszem Lubelskim, znawcą twórczości Andrzeja Wajdy. Po nim widzowie zobaczą opartą na „Idiocie” Fiodora Dostojewskiego „Nastazję” (1994) – film koprodukcji polsko-japońskiej ze zdjęciami Pawła Edelmana.

 

Album „Arcydzieła Polskiego Kina: Andrzej Wajda” ukazuje się pod honorowym patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Filmoteki Narodowej, Muzeum Kinematografii, Wajda School i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jego patronami medialnymi są „Newsweek”, „Co Jest Grane”, „Kino” i Stopklatka.pl. Pakiet będzie od wtorku dostępny w sklepie Muzeum Kinematografii. Już dziś można go kupić m.in. w Empiku.

 

wtorek 3 grudnia o 18:00

muzealne kino Kinematograf – Łódź, Plac Zwycięstwa 1

wstęp wolny

 

 

Wydawnictwo Telewizji Kino Polska istnieje od 2008 r. Wydaje polskie filmy w trzech seriach: „Arcydzieła Polskiego Kina”, „Przeboje Polskiego Kina” i „Awangarda/Off”. W maju 2010 r. otrzymało Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Dystrybucja filmu polskiego”. Album DVD poświęcony Andrzejowi Wajdzie to piąty z kolekcjonerskich pakietów, zawierających polskie filmy odnowione cyfrowo. Rekonstrukcja filmów odbyła się w ramach projektu KinoRP, koordynowanego przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe i wspieranego przez Telewizję Kino Polska.

 

Więcej:

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska

+48 602 553 182; alapinska@kinopolska.pl

 

www.kinopolska.pl

www.wydawnictwokinopolska.pl

youtube-logo.jpeg facebook_logo.png

 

Powrót do strony głównej