Arcydzieła Polskiego Kina: Andrzej Wajda

wtorek, 22 października 2013

Premiera DVD z kolekcji Wydawnictwa Telewizji Kino Polska

Wydawnictwo Telewizji Kino Polska wydaje pakiet DVD z filmami Andrzeja Wajdy po cyfrowej rekonstrukcji. Premiera albumu z udziałem reżysera, a także m.in. Krystyny Jandy, Agnieszki Grochowskiej, Jerzego Radziwiłowicza i Roberta Więckiewicza, odbędzie się w Iluzjonie Filmoteki Narodowej w środę 6 listopada o 19:00.


W pakiecie znalazły się odrestaurowane cyfrowo tytuły: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza” „Bez znieczulenia” oraz film dokumentalny grupy Paladino „Andrzej Wajda: róbmy zdjęcie!”, wyprodukowany przez Wajda Studio.

 

Wieczór 6 listopada otworzy spotkanie z mistrzem i jego współpracownikami. Po nim widzowie zobaczą odnowiony cyfrowo film „Wszystko na sprzedaż”.

 

Tego samego dnia w rotundzie Iluzjonu odbędzie się finisaż multimedialnej wystawy złożonej z wywiadów z reżyserem i jego współpracownikami. Prezentowane materiały pochodzą z archiwum Telewizji Kino Polska. W Iluzjonie można je oglądać od 2 listopada.

 

Album „Arcydzieła Polskiego Kina: Andrzej Wajda” będzie dostępny w sklepach od 7 listopada. Od dnia premiery można go też kupić w księgarni kina Iluzjon Filmoteki Narodowej.

 

Wydawnictwo ukazuje się pod honorowym patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Filmoteki Narodowej, Muzeum Kinematografii, Wajda School i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jego patronami medialnymi są „Newsweek”, „Co Jest Grane”, „Kino” i Stopklatka.pl.

 

Premiera albumu DVD z filmami Andrzeja Wajdy w środę 6 listopada o 19:00 w Iluzjonie Filmoteki Narodowej. Bilety 13 zł.

 

 

 

Więcej:

Agnieszka Łapińska
Telewizja Kino Polska

alapinska@kinopolska.pl

+48 602 553 182

youtube-logo.jpegfacebook_logo.png

 

www.kinopolska.pl

www.iluzjon.fn.org.pl

 

Powrót do strony głównej