Cykl spotkań "Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany"

piątek, 27 września 2013

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie wspólnie z reżyserem Ryszardem Bugajskim organizuje cykl spotkań poświęconych twórczości reżysera. Spotkania pt. „Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany” odbywać się będą raz w miesiącu od października 2013 r. do maja 2014 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki w Warszawie. Zaprezentowane zostaną filmy o tematyce historycznej, zarówno te które dotarły do szerszego grona odbiorców, jak i mniej znane. Każdy opatrzony będzie komentarzem twórcy. Po każdej projekcji przewidujemy dyskusję. Projekt skierowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, w związku z tym będzie miał lżejszą formę.


Spotkanie z Ryszardem Bugajskim

Terminy spotkań wraz z tytułami filmów

 

  1. 2 października 2013 Ryszard Bugajski o sobie i swoich filmach. Fragmenty filmów i komentarz reżysera: Przesłuchanie, Clearcut, Od grudnia do grudnia, Urban tak i nie, Gracze, Crazy Horse, Miś Kolabo, Niuz, Śmierć Rotmistrza Pileckiego, Generał Nil, Układ zamknięty, Słowo o Wincentym Pstrowskim (w całości)
  2. 27 listopada 2013 Miś Kolabo
  3. 11 grudnia 2013 Od grudnia do grudnia
  4. 15 stycznia 2013 Urban tak i nie
  5. 12 lutego 2013 Clearcut
  6. 12 marca 2013 Crazy Horse
  7. 9 kwietnia Gracze
  8. maj 2013 Przesłuchanie (wersja cyfrowa)

 

Cykl odbywać się będzie pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Ostatnie majowe spotkanie, podczas którego zaprezentowana zostanie cyfrowa wersja „Przesłuchania” odbędzie się w warszawskim Kinie Kultura. Wśród gości obok reżysera znajdą się aktorzy.

 

Miejsce spotkań: Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, ul. Marszałkowska 21/25 (obok Trasy Łazienkowskiej) w Warszawie

Godzina 18.00

Spotkania będą bezpłatne

Spotkanie z Ryszardem Bugajskim

Powrót do strony głównej