Janusz Wróblewski przedstawia – nowy cykl w Kinie Praha

wtorek, 17 września 2013

Od września w wybrane piątki miesiąca Telewizja Kino Polska i Kino Praha zapraszają na spotkania z polskim filmem, prowadzone przez Janusza Wróblewskiego. 20 września o 19:00 dziennikarz, publicysta „Polityki” i autor książki „Reżyserzy” zaprezentuje nagrodzony w Gdyni film „W imię”. W ramach wieczoru odbędzie się też spotkanie z reżyserką Małgośką Szumowską.


Janusz Wróblewski w Kinie Praha

Autorski cykl Janusz Wróblewski przedstawia” to niepowtarzalna okazja do spotkania z nowymi polskimi filmami i ich twórcami: reżyserami, aktorami, scenarzystami. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w piątki o 19:00.

 

Na otwarcie cyklu 20 września o 19:00 zaplanowano pokaz filmu „W imię” – poruszającej historii księdza uwikłanego w intymny dramat. Film został ostatnio doceniony na festiwalu w Gdyni, zdobywając m.in. Srebrne Lwy, nagrodę za reżyserię i pierwszoplanową rolę męską. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserką Małgośką Szumowską, autorką m.in. „33 scen z życia” i „Sponsoringu”.

 

„W imię” to historia niemożliwej miłości, osadzona w realiach katolickiej wsi. Ksiądz Adam (nagrodzony w Gdyni Andrzej Chyra) w nowej parafii organizuje ośrodek dla tzw. trudnej młodzieży. Swoją energią, charyzmą i otwartością szybko przekonuje do siebie ludzi. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (Mateusz Kościukiewicz) zmusi go do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Kino Praha

Więcej na www.kinopraha.pl

Powrót do strony głównej