Rozbójnik Rumcajs, Kot Filemon i Miś Uszatek powracają do Telewizji Kino Polska!

środa, 18 lutego 2009
Rozbójnik Rumcajs, Kot Filemon i Miś Uszatek powracają do Telewizji Kino Polska!

Mają swoje lata – najmłodszy przekroczył trzydziestkę – a widzowie, którzy w dzieciństwie oglądali ich przygody, od dawna są już rodzicami. Dla nich jednak czas jest łaskawy, o czym można się naocznie przekonać: w marcu na antenie Telewizji Kino Polska pojawią się bohaterowie kultowych bajek. Gwiazdy dawnych dobranocek – kot Filemon, Miś Uszatek i rozbójnik Rumcajs – podbijać będę serca kolejnych pokoleń.

Pasmo bajkowe w telewizji Kino Polska: codziennie o godz. 7.00 i 17.00

A w marcu m.in.:

  • Dziwne przygody kota Filemona
  • Mis Uszatek
  • Przygody rozbójnika Rumcajsa

Filemon wie, jak to robić: wymyślony przez Marka Nejmana rezolutny biały kotek od ponad 30 lat z pasją poznaje świat, zaczynając od domu Babci i Dziadka, w razie potrzeby pytając o radę doświadczonego kota Bonifacego, który nad wędrówki przedkłada leżenie na ciepłym piecu. Zrealizowany techniką animacji rysunkowej Dziwny Świat  kota Filemona to nadal jedna z najpopularniejszych produkcji łódzkiego „Se-ma-fora”, podobnie jak lalkowy Miś Uszatek, który także pojawi się na antenie Telewizji Kino Polska. Obydwie bajki oglądać można od 2 marca  o godz. 7:00 w Poranku Telewizji Kino Polska.

Kot_Filemon.JPG 

A misia, co klapnięte uszko ma, specjalnie przedstawiać nie trzeba, bo zna się z dziećmi nie od dziś i to nie tylko polskimi: Miś Uszatek pozostaje najlepiej sprzedającą się rodzimą produkcją telewizyjną na świecie i jest znany w ponad 20 krajach, w tym w Japonii. Sympatyczny pluszak jako postać literacka narodził się ponad pół wieku temu, wymyślony przez pisarza Czesława Janczarskiego i grafika Zbigniewa Rychlickiego, ale popularny stał się przede wszystkim dzięki realizowanemu od połowy lat 70. filmowi, w którym głosu użyczył mu niezapomniany Mieczysław Czechowicz. W marcu w Kino Polska Uszatek przemówi – i zaśpiewa – po raz kolejny, a wraz z nim pojawią się jego przedszkolni koledzy – Prosiaczek, Zajączek, Króliki, Kruczek – i inne postaci, jak pamiętna Ciocia Chrum-Chrum. Nie do przegapienia.

Nowe_przygody_misia_Uszatka.JPG 

Od 1 marca o godz. 7:00 w Kino Polska obok rodzimych pojawi się także gwiazda z Czechosłowacji – rozbójnik Rumcajs. Brodacz w charakterystycznej czerwonej czapce, mieszkający z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem w jaskini, przez 40 lat całkiem się spolonizował, także dzięki narratorowi Bogusławowi Sochnackiemu. Chyba jednak nawet najstarsi widzowie nie pamiętają, że zbójnickim rzemiosłem zajął się nie z wyboru, a z konieczności, a pierwotnie był szewcem. Dla rodziców marcowe projekcje Przygód rozbójnika Rumcajsa to zatem okazja do przypomnienia, a dla dzieci – poznania losów bohatera, jego rodziny oraz innych mieszkańców Jiczyna i rzacholeckiego lasu, jak wodnik Olszynek czy Książę Pan. Mądre, zabawne, pozbawione przemocy i wulgarnego humoru bajki skutecznie łączą pokolenia, bo w końcu nie od dziś wiadomo, że nie tylko dzieci lubią misie.

 Rozb__jnik_Rumcajs.jpgPowrót do strony głównej