Telewizja Kino Polska zaprasza na V edycję Festiwalu Himilsbacha

wtorek, 27 sierpnia 2013

Festiwal rozpocznie się 4 września promocją książki Anny Poppek Rejs na krzywy ryj, Jan Himilsbach i jego czasy, biografią Jana Himilsbacha, autorka opowie o tym jak powstawała książka i co możemy w niej znaleźć, wieczór poprowadzi Dariusz Mól, a fragmenty przeczyta Łukasz Borkowski. 

Drugiego dnia Festiwalu, 5 września, odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Zygmunta Rytki, na wernisażu gośćmi specjalnymi będą: Ernest Bryll – poeta, przyjaciel Himilsbacha, oraz Wanda Wancerz-Gluza – himilsbacholog. 

6 września – trzeci dzień festiwalu, to dzień srebrnego ekranu. Wieczorem zapraszamy na pokazy filmów według scenariusza Himilsbacha: Party przy świecach i Zabawa w chowanego, filmy zobaczymy w kinie letnim na świeżym powietrzu, po nich odbędzie się panel dyskusyjny z reżyserami, którzy pracowali z Himilsbachem; gośćmi panelu będą: Janusz Kondratiuk, Marek Piwowski, Janusz Zaorski.

W ofercie Festiwalu znajdzie się także coś dla prawdziwie kreatywnych, którzy będą mieli okazję wykazać się talentem poetyckim w trakcie Happeningu Literackiego – Całe Miasto Pisze Wiersze Na Czacie! Happening odbędzie się 7 września, piecze nad nim będzie trzymał Michał Zabłocki. Bezpośrednio po happeningu, rozpocznie się akcja „Pisz Himilsbachem”, na ulicach Mińska harcerze będą rozdawać szablony z cytatami, za pomocą których uczestnicy akcji będą mogli nanieść cytaty z Himilsbacha na chodniki.

Na koniec, 8 września, wystąpią: Alamo, Maciej Maleńczuk, Strachy na Lachy i zespół Dr Misio. 

W trakcie finału odbędzie się, jak co roku, plebiscyt na najlepszego aktora niezawodowego - MONIDŁO, oraz konkurs literacki KAFEL 2013. W jury konkursu zasiądą: Ernest Bryll, Małgorzata Kalicińska, Tomasz Malowaniec oraz Dariusz Mól, a statuetkę dla laureata zaprojektuje i wykona prof. Adam Myjak – Rektor Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Szczegółowy harmonogram imprezy już wkrótce na naszej stronie www.festiwalhimilsbacha.pl oraz na facebooku pod adresem www.facebook.com/mdkmmz. Akredytacje dziennikarskie będą wydawane na podstawie wniosku, który można pobrać ze strony www.festiwalhimilsbacha.pl 

Plakat promujący festiwal zaprojektował i wykonał Andrzej Pągowski.

Powrót do strony głównej