Pani minister zatańczy w Dawnych Smakach

piątek, 5 lipca 2013

Pani Minister tańczy w Dawnych SmakachOd 14 lipca Telewizja Kino Polska i Fundacja Kultury Polskiej zapraszają do restauracji Dawne Smaki na Nowym Świecie 49 na cykl imprez „Pani minister tańczy w Dawnych Smakach”. Przez całe lato co niedziela od 17:00 będą się tam odbywać dancingi w klimacie przedwojennej Warszawy, poprzedzone grą miejską. Po zabawie tanecznej pokazy najlepszych polskich filmów z okresu 20-lecia międzywojennego, związanych tematycznie z Warszawą i tańcem.

Międzywojenna Warszawa zaprasza do odkrywania swych uroków. Zabawa w rytmie charlestona, fokstrota i shimmy, szyk i elegancja, modnie ubrane panie i dystyngowani panowie – tego wszystkiego doświadczyć będzie można na dancingach pod hasłem „Pani minister tańczy w Dawnych Smakach”. Celem projektu jest nie tylko przypomnienie publiczności starego polskiego kina, ale też wspaniała, międzypokoleniowa zabawa.

W Dawnych Smakach projekcje filmowe z cyklu „W Iluzjonie” będą się odbywały co niedziela o godz. 20:00. Pełne uroku przedwojenne komedie, wzruszające melodramaty i największe filmowe gwiazdy tamtej epoki co tydzień w niedzielę można też oglądać w Telewizji Kino Polska. W programie „W Iluzjonie”, uhonorowanym Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, prezentuje je widzom wytrawny znawca kina przedwojennego, Stanisław Janicki.


„Pani minister tańczy w Dawnych Smakach” w każdą niedzielę od 14 lipca do 1 września.

Od 15:00 – Warszawa Filmowa: gra miejska

Od 17:00 – dancing w Dawnych Smakach

Wstęp: 40 zł (w cenę wliczony poczęstunek)

Telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem 22 465 83 20.

Autorka projektu: Katarzyna Chętnik – Fundacja Kultury Polskiej

Konsultacja merytoryczna: Zbigniew Rymarz – pianista, kompozytor, znawca międzywojennego kina polskiego

Oprawa muzyczna: Tomasz Bielski Retro Band


Program projekcji:


„Pani minister tańczy” (14 lipca)

Co mój mąż robi w nocy” (21 lipca)

Piętro wyżej” (28 lipca)

„Złota maska” (4 sierpnia)

„Paweł i Gaweł” (11 sierpnia)

„Jego ekscelencja subiekt” (18 sierpnia)

„Ja tu rządzę” (25 sierpnia)

„Dziewczęta z Nowolipek” (1 września)

 

Powrót do strony głównej