„07 zgłasza się”

czwartek, 4 lipca 2013

 

Pod patronatem Telewizji Kino Polska w wydawnictwie Prószyński i S-ka ukazała się książka Piotra K. Piotrowskiego „07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu”.


Książka jest próbą opisania historii i fenomenu serialu „07 zgłoś się” w reżyserii Krzysztofa Szmagiera, z Bronisławem Cieślakiem w roli głównej.

Kilkadziesiąt osób, przesłuchiwanych przez dociekliwego autora, składa zeznania o swoim zaangażowaniu w tę kultową produkcję. Przy okazji na jaw wychodzą ciekawe, zabawne, a czasem nawet dramatyczne historie z planu zdjęciowego serialu, którego popularność trwa już czwarte dziesięciolecie.

Większość „podejrzanych” swoją rozmowę z Piotrem K. Piotrowskim zaczyna od stwierdzenia: „To było tak dawno… Nie pamiętam”. Jak podkreśla wydawca książki, właśnie dlatego był to ostatni moment na jej napisanie, a przy okazji – zanotowanie historii Milicji Obywatelskiej oraz innych równie doniosłych faktów z dziejów Polski Ludowej.

Szczególną ciekawość fanów serialu wzbudzi z pewnością „Londyńska misja Borewicza” – zamieszczone w tomie opowiadanie, będące próbą rekonstrukcji wydarzeń, które poprzedzały pojawienie się porucznika Sławomira Borewicza w pierwszym odcinku serialu.

Piotr K. Piotrowski, do tej pory znany m.in. jako autor świetnej książki „Kultowe seriale”, to dziennikarz związany z agencją W-Impact, specjalizującą się w medialnej obsłudze polskich seriali. Książka „07 zgłasza się” to kolejny popis jego niezwykłej erudycji i filmoznawczej pasji. Polecamy!

Więcej

http://www.proszynski.pl/

Powrót do strony głównej