„Program obowiązkowy” Telewizji Kino Polska od dziś na Stopklatce

czwartek, 16 maja 2013

 

Program ObowiązkowyJak pracę nad serialem „Kolumbowie” wspomina po latach Jan Englert? Co nucą przechodnie na widok Anny Seniuk? Ile było kotów w serialu „Siedem życzeń”? Dlaczego „Kariera Nikodema Dyzmy” jest serialem kultowym? Od dziś na portalu Stopklatka.pl można oglądać „Program obowiązkowy” Telewizji Kino Polska!

 

W ciągu ostatnich 2 lat o swojej pracy na planie kultowych polskich filmów i seriali w „Programie obowiązkowym” opowiadali m.in. Andrzej Wajda, Stanisława Celińska, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda i Xawery Żuławski. – Dla kinomanów, zwłaszcza tych zakochanych w polskim kinie, te wywiady to pozycja absolutnie obowiązkowa! – mówi Wawrzyniec Brach z Telewizji Kino Polska, który jest jednym z autorów formuły programu.

 

Na antenie audycja ma swoją cotygodniową premierę w sobotę około południa. Dzięki współpracy Telewizji Kino Polska z portalem Stopklatka.pl składające się na nią rozmowy z filmowcami mogą teraz oglądać także internauci. 

 

W dziale STOPKLATKA.TV w zakładce PROGRAM OBOWIĄZKOWY jest już dostępnych pierwszych 27 materiałów. Kolejne trafią do Stopklatki po emisji telewizyjnej. Stopniowo na portalu będą się też pojawiały starsze wywiady z programu.

 

Dla prowadzącej audycję Magdaleny Juszczyk punktem wyjścia do rozmowy z zaproszonymi gośćmi są filmy i seriale z ramówki Telewizji Kino Polska. Głównym bohaterem „Programu obowiązkowego” jest bowiem polskie kino: przywoływane we wspomnieniach twórców, podglądane zza kulis oraz interpretowane na nowo. Kolejne odcinki tworzą unikatowy zbiór informacji, anegdot i analiz; jedyną w swoim rodzaju mówioną historię polskiego kina.

 

Dlaczego Beata Tyszkiewicz nie lubi grać w filmach z pieskami? Z czym Ewie Szykulskiej kojarzy się Bogumił Kobiela? Dlaczego Szarik jest odpowiedzialny za to, że Janusz Gajos nie zagrał nigdy Hamleta? Odpowiedzi już od dziś na portalu Stopklatka.pl, w „Programie obowiązkowym” Telewizji Kino Polska!

   

   

 

Oglądaj „Program obowiązkowy” na Stopklatce

Obejrzyj zwiastun audycji

 

Więcej:

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska

T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl

www.kinopolska.pl

www.stopklatka.pl/program-obowiazkowy

Powrót do strony głównej