identi_TY Animated Film Festival

poniedziałek, 13 maja 2013

 

Za sprawą projektu filmowego pt. identi_TY Animated Film Festival, w dniach 21-25 maja, mediolańska publiczność będzie miała okazje przyjrzenia się twórczości młodych polskich animatorów. Identi_TY to autorski projekt prezentujący około pięćdziesięciu wybitnych, współczesnych filmów animowanych. Program skupiony będzie wokół tematyki poszukiwania tożsamości jednostki w kontekście współczesnego świata i przestrzeni miejskiej.

Pierwsza prezentacja identi_TY odbyła się w 2012 roku w ramach festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik. Duże zainteresowanie publiczności sprawiło, że „kuratorki” zdecydowały się na jego dalszą realizację, tym razem w galerii Careof DOCVA w Mediolanie.

Careof DOCVA jest organizacją nonprofit, która od roku 1987 zajmuje się promocją sztuki współczesnej, wpierając w szczególności twórczość młodych artystów działających na różnych polach ekspresji twórczej.

Podczas identi_TY Animated Film Festival zostaną wyświetlone m.in.: film Świteź w reżyserii Kamila Polaka, animacja nagradzana na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą (m. in. 2011 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Annecy, Srebrny Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2011); oniryczna, poetycka opowieść o trzech pokoleniach kobiet – Refreny Wioli Sowy z muzyką Leszka Możdżera, Danny Boy Marka Sobeckiego – lalkowa animacja o międzynarodowej sławie, Snępowina Marty Pajek – film zabierający widza w zaskakującą i niepokojącą podróż przez światy realne i wyśnione; Dróżnik Piotra Szczepanowicza – kameralna animacja, skupiona na człowieku i jego niewielkim otaczającym go świecie; film dokumentalno-musicalowy Miasto Płynie Balbiny Bruszewskiej, opowiadający o tym, co dzieje się za oknem, o tym, co widzimy podczas porannego spaceru do sklepu, klip Przemysława Adamskiego i Katarzyny Kijek do piosenki Pirate’s Life irlandzkiej grupy We Cut Corners czy najnowszy film Krzysztofa Kiwerskiego The Rolling Stones nagrodzony Złotą Kreską podczas ostatniej edycji festiwali OFAFA.

 
Wstęp na wszystkie pokazy filmowe jest bezpłatny.
 

Program projektu dostępny niebawem na stronie www.careof.org
 

Projekt identi_TY Animated Film Festival dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Careof DOCVA
 

Fabbrica del Vapore, via Procaccini 4, 20154 Milano
organizator: Stowarzyszenie Trzecia Fala
 

współorganizatorzy: Careof DOCVA, Fondazione Cariplo

partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej
w Mediolanie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Centrum Nauki Kopernik

patroni medialni: miesiecznik KINO, stopklatka.pl, portalfilmowy.pl

 

Powrót do strony głównej