Telewizja Kino Polska patronem retrospektywy Jiříego Menzla

poniedziałek, 6 maja 2013

Jiri Menzel w IluzjonieW dniach 6–12 maja 2013 w kinie Iluzjon odbędzie się przegląd filmów jednego z najsłynniejszych czeskich reżyserów - Jiříego Menzla. Retrospektywę przygotowała Filmoteka Narodowa wraz z Czeskim Centrum w Warszawie. Telewizja Kino Polska jest jej patronem medialnym.

 

W ramach wydarzenia odbędą się: przegląd filmowy, spotkanie z reżyserem, panel dyskusyjny oraz wystawa multimedialna. Partnerem projektu jest Filmoteka Czeska - Národní filmový archiv oraz „Kino na granicy” – cieszyński przegląd filmów z Czech, Polski i Słowacji.

W związku z wizytą w Warszawie twórcy kultowych „Pociągów pod specjalnym nadzorem” wszystkich czechofilów zapraszamy w dniach 6 – 12 maja do kina Iluzjon, gdzie pokazanych zostanie 14 tytułów pochodzących zarówno ze zbiorów Filmoteki Narodowej, jak i specjalnie na tę okazję sprowadzonych z Filmoteki w Pradze.

7 maja 2013 o godzinie 20:00 zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z Polski i Czech, zaś 12 maja o godzinie 19:00 na spotkanie z Jiřím Menzlem, które poprowadzi Grażyna Torbicka.

Powrót do strony głównej