TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA 19-28.04

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

TNF19 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Festiwal jest okazją do spotkań krytyków filmowych oraz przedstawicieli kin, którzy wezmą udział w debatach tematycznych: „DEBATA KRYTYKÓW FILMOWYCH” oraz „CO JEST KINEM, A CO JUŻ NIE JEST?”

 
W ramach imprez Festiwalu odbędą się;
Projekcje konkursowe
Projekcje konkursowe dla dzieci
Wystawy
Koncerty

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD 27 TNF - plenerowa impreza, podczas której poznamy Laureatów 27 Tarnowskiej Nagrody Filmowej oraz wręczona zostanie Nagroda za całokształt twórczości aktorowi Janowi Nowickiemu. Zwieńczeniem będzie koncert „DZIEŃ ŚWIRA – MUZYKA FILMOWA I TEATRALNA JERZEGO SATANOWSKIEGO” z udziałem m.in. Hanny Banaszak, Magdaleny Piotrowskiej, Jana Jangi Tomaszewskiego, Henryka Miśkiewicza  oraz samego kompozytora. Koncert poprowadzi  Andrzej Poniedzielski – Rynek

 

W nawiązaniu do trzyletniej już tradycji podsumowaniem Festiwalu będzie EPILOG. W niedzielę, 28 kwietnia 2013 r., zaprezentowane zostaną wszystkie z nagrodzonych filmów na 27 TNF – kino Marzenie

 

Ponadto, w ramach Festiwalu zainteresowane osoby powyżej 16 roku życia będą mogły wziąć udział w profesjonalnych Warsztatach Filmowych i Telewizyjnych prowadzonych przez dziennikarza Marka Mikielewicza oraz operatora, montażystę, grafika Michała Baranowskiego, którzy na co dzień współpracują z TVP, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia w TCK.

 

W trakcie trwania TNF na tarnowskim Rynku będzie można pobawić się w malowanie światłem. Ta propozycja jest kierowana do osób od najmłodszych do najstarszych, którzy zechcą światłem tworzyć obrazy. Do świetlnej zabawy zaprasza projekt Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta – Polska Światłoczuła.

 

Festiwal Wybranych Polskich Filmów Fabularnych, jest wydarzeniem popularyzującym, promującym, upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii i najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem. Festiwal, którego organizatorem jest Tarnowskie Centrum Kultury, adresowany jest do widzów w każdym wieku: zarówno dzieci, młodych, jak i dorosłych.

W 2011 podczas 36 FPFF w Gdyni Kapituła Nagrody PISF uhonorowała statuetką 24 edycję Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta Tarnowa.

Powrót do strony głównej