Przemysław Semczuk, Czarna wołga Kryminalna historia PRL-Telewizja Kino Polska Poleca

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Carna WołgaKryminalne tajemnice PRL bez cenzury – książka Czarna wołga Kryminalna historia PRL wydawnictwa Znak już w sprzedaży!

 

Wieść o porwaniu dziecka w Warszawie rozchodzi się błyskawicznie, a czarna wołga zaczyna budzić strach w całej Polsce. W Jeleniej Górze tajemniczy psychopata grozi śmiercią całemu miastu. Sąd skazuje Zdzisława Marchwickiego, domniemanego Wampira z Zagłębia. Jednak wkrótce giną kolejne kobiety.

 

Tajemnicze porwania, seryjni mordercy i brutalne napady. Czarna wołga to trzymająca w napięciu opowieść o zbrodniach PRL, które bulwersowały dziennikarzy i opinię publiczną. Ale także o tych, o których społeczeństwo miało się nigdy nie dowiedzieć. Przemysław Semczuk dotarł do byłych przestępców oraz tajnych dokumentów IPN. Ujawnia metody działania sprawców zbrodni oraz kulisy działań operacyjnych organów ścigania. Dziś, gdy nie obowiązuje cenzura, możemy w końcu dowiedzieć się jak było naprawdę.

 

Poznaj półświatek PRL, którego nie widziałeś w 997 i 07 zgłoś się.

 

Pisze do Was morderca tysięcy ludzi, którzy nie wiedzą jeszcze, jaki los chcę im zgotować. (…) Zdaję sobie sprawę z tego, jak nieludzki, ohydny ma być mój czyn, ponieważ nic nie mam już światu do powiedzenia oprócz słów pełnych jadu i nienawiści…

PSYCHOPATA CIEMNOŚCI
 

Przemysław Semczuk – dziennikarz, publicysta historyczny, związany z tygodnikiem „Newsweek Polska”, autor książki Zatajone katastrofy PRL.

Współpraca: Violetta Krasnowska-Sałustowicz
 

Zapraszamy również do oglądania naszego pasma Kryminalne czwartki

Zgodnie z najlepszą tradycją polskiej telewizji, widzów żądnych wrażeń zapraszamy na sensacyjnie dobre kino ze zbrodnią w tle!Trzymające w napięciu historie, najczarniejsze charaktery i najbardziej niespodziewane z nagłych zwrotów akcji - choć nikt tu widza pod pistoletem nie trzyma, za próby wymigania się od tych seansów powinien grozić kryminał! 

A zatem, proszę państwa - zsynchronizujmy zegarki. Godzina zero wybija o 20:15. W każdy (kryminalny) czwartek!

Powrót do strony głównej