"Być jak Kazimierz Deyna" z nagrodą publiczności festiwalu ALE KINO!

poniedziałek, 10 grudnia 2012

 

Komedia „Być jak Kazimierz Deyna” zdobyła nagrodę publiczności na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO! Koproducentem obrazu jest Kino Polska TV S.A.

 

W tym roku festiwalowe pokazy oglądało i oceniało w Poznaniu około 13 tysięcy widzów. Publiczność zobaczyła w sumie 86 tytułów. W walce o jej głosy film „Być jak Kazimierz Deyna” pokonał m.in. produkcje z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Czech, Holandii, Hiszpanii, Meksyku i Iranu.


Tegoroczny laureat nagrody publiczności festiwalu ALE KINO! to zabawna opowieść o dorastaniu, miłości i życiowych wyborach. Głównemu bohaterowi od dnia narodzin towarzyszą wielkie sportowe emocje: już jego pierwszy krzyk zagłuszają kibice, szalejący na widok słynnej bramki Kazimierza Deyny w meczu z Portugalią, 29 października 1977 roku. W tej historycznej chwili podjęta zostaje decyzja: no
wo narodzony chłopiec nie może się nazywać inaczej niż Kazik! Wydarzeniom z jego życia będą odtąd towarzyszyć legendarne mecze polskiej reprezentacji.

 

„Być jak Kazimierz Deyna” jest reżyserskim debiutem Anny Wieczur-Bluszcz. Główne role grają tu  Przemysław Bluszcz, Gabriela Muskała, Jerzy Trela, Małgorzata Socha, Sonia Bohosiewicz, Rafał Królikowski i Julia Kamińska. Jeszcze przed festiwalem ALE KINO! film został uznany za najlepszy polski debiut 2012 roku, zdobywając Grand Prix 31. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, a także nagrodę za zdjęcia i najlepszą rolę kobiecą.

 

Więcej:

Agnieszka Łapińska – Kino Polska TV S.A.

T: +48 602 553 182
E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

facebook YouTube

Powrót do strony głównej