„Zabić bobra” ze Złotą Żabą

środa, 5 grudnia 2012
Zabić BobraWspółprodukowany przez Telewizję Kino Polska film „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego otrzymał na festiwalu Plus Camerimage Złotą Żabę w konkursie filmów polskich.
 
– Od początku wierzyłem w ten projekt – cieszę się, że jego wartość dostrzegła w Bydgoszczy międzynarodowa elita operatorów filmowych –mówi Piotr Reisch, koproducent filmu, prezes Kino Polska TV S.A. Jury doceniło zdjęcia autorstwa Michała Pakulskiego.
 
Na festiwalu Plus Camerimage „Zabić bobra” po raz kolejny miał okazję skonfrontować się z międzynarodową widownią. Jego światowa premiera odbyła się w Karlowych Warach, gdzie Eryk Lubos zdobył za swoją rolę nagrodę aktorską.
 

Według słów Jana Jakuba Kolskiego „Zabić bobra” to film o miłosnym zamroczeniu, namiętności i paranoi. Eryk Lubos wciela się w postać komandosa, uczestnika misji wojskowych w Iraku i Afganistanie, który w opuszczonym domu przygotowuje się do kolejnej akcji. Mgliste informacje wskazują, że chodzi o odbicie zakładnika w rejonie ogarniętym konfliktem. Niespodziewanie mężczyzna popełnia błąd, po którym nic już nie będzie takie samo: zakochuje się w siedemnastoletniej dziewczynie bez imienia.

 

– Film wciąga emocjonalnie, jest bardzo starannie wykonany z bardzo dobrymi kreacjami aktorskimi – mówił podczas gali finałowej Plus Camerimage reprezentujący jury Alen Heim, montażysta takich filmów jak „Cały ten zgiełk” i „Hair”. 

 
 
Więcej:
Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182

  

Powrót do strony głównej