Telewizja Kino Polska Stacją Roku!

wtorek, 6 listopada 2012

Rosnące słupki oglądalności, trzymająca poziom antena, zainteresowanie ze strony młodszej widowni i wymierne dowody na to, że promowanie polskiego kina może być kluczem do rynkowego sukcesu – za te spektakularne osiągnięcia magazyn „Media & Marketing Polska” przyznał Telewizji Kino Polska tytuł Stacji Roku!

 

Obok świetnej oferty programowej redakcja doceniła także misyjną działalność Telewizji Kino Polska. Mimo że stacja działa na komercyjnym rynku, angażuje się w promocję polskiego kina – m.in. uruchamiając w Stanach Zjednoczonych kanały dla Polonii. Poprzez współpracę z Cyfrowym Repozytorium Filmowym wspiera też proces rekonstrukcji polskich filmów, a odnowione tytuły regularnie goszczą na jej antenie. W kraju jest dostępna w największych sieciach kablowych i na wszystkich platformach cyfrowych.
 

W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu Telewizji Kino Polska tytułu Stacji Roku redakcja „Media & Marketing Polska” powołuje się na liczby. W I półroczu 2012 roku Grupa Kapitałowa Kino Polska TV S.A. wypracowała zysk netto wyższy aż o 155% w stosunku do danych z I półrocza roku 2011. Jedną z przyczyn tak znaczącego rozwoju był wzrost oglądalności Telewizji Kino Polska. W kwietniu średnia miesięczna oglądalność kanału w grupie 16-49 wzrosła o niemal 260% wobec danych sprzed roku. Zwiększeniu uległ też udział stacji w rynku (SHR).W czerwcu w grupie 4+ był to wzrost o około 126% wobec tego samego miesiąca ubiegłego roku.
 

Doskonałe wyniki są dla Telewizji Kino Polska impulsem do dalszego rozwoju. Jesienią stacja zaprezentowała się widzom w nowej odsłonie. Zmieniona oprawa plastyczna i muzyczna kanału, format nadawania dostosowany do standardu 16:9 i odświeżona oferta programowa – to tylko niektóre z nowości, jakie przygotowała dla odbiorców. Jedno na pewno pozostaje bez zmiany: Telewizja Kino Polska kocha kino, kultywuje związaną z nim tradycję i przed telewizorami z powodzeniem łączy pokolenia!

 
 
Więcej:

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska

T: +48 602 553 182;
E:
alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

 

Powrót do strony głównej