Uratują Twoje zdjęcia: MojeCudowneLata.pl

wtorek, 9 października 2012

Masz w domu stare zdjęcia? Uratuj je przed zniszczeniem! Na portalu MojeCudowneLata.pl każdy może zamieścić swoje domowe archiwum. Strona działa od kilku dni – po to, żeby ludzie mogli się na niej dzielić wspomnieniami, ratując przed zapomnieniem prywatne pamiątki.

 

MojeCudowneLata.pl to nowy portal społecznościowy, który służy wspólnemu wspominaniu. Stronę założyła grupa pasjonatów z Telewizji Kino Polska.

 

– Lubimy oglądać stare filmy i seriale, przywoływać dawne czasy, miejsca, ludzi i sytuacje – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, szefowa programowa stacji. – Wspomnienia na co dzień są nam potrzebne jak powietrze. Pewnego dnia zaczęliśmy się zastanawiać: co zrobić, żeby zawsze mieć je na wyciągnięcie ręki? Z tego pytania wzięły się Moje Cudowne Lata.

 

mojecudowne2.jpgNa portalukażdy może sobie założyć własny profil i publikować tam zdjęcia, slajdy, kolekcje starych pocztówek, a nawet przepisy kulinarne prababci. Dla osób, które takie skarby przechowywały dotąd w wersji analogowej, serwis przygotował specjalną ofertę: wystarczy napisać na adres redakcja@mojecudownelata.pl i umówić się na zeskanowanie pamiątek na redakcyjnym skanerze.

 

Szczególnie zależy nam na tym, żeby Moje Cudowne Lata zostały wypełnione prywatnymi archiwami – tłumaczy Łukasz Czapski, redaktor portalu. – W rodzinnych albumach, domowych wideotekach i ukrytych gdzieś na dnie szaf nagraniach audio kryją się prawdziwe skarby i jedyna w swoim rodzaju prawda o przeszłości. Warto się nią podzielić z innymi!

 

Jak zapowiada redakcja, zachętą do takiego dzielenia się będą na stronie konkursy z retro nagrodami. Właśnie trwa pierwszy z nich: konkurs na najlepszą stylówę, czyli najciekawsze zdjęcie w strojach z epoki. Do końca października można zamieścić na Moich Cudownych Latach własną propozycję najlepszej retro stylówy. Tata z wąsami, mama w dzwonach, starszy brat z irokezem w Jarocinie… A może prababcia z przedwojennym narzeczonym? Wrzuć swój typ na MojeCudowneLata.pl i wygraj wspaniały adapter Kino Polska Muzyka!

 

Dowiedz się więcej:

Obejrzyj filmik o Moich Cudownych Latach
Znajdź Moje Cudowne Lata na Facebooku

 

Szczegóły:
Agnieszka Łapińska - Telewizja Kino Polska

T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl

youtube-logo.jpeg facebook_logo.png
Powrót do strony głównej