Ogólnopolski casting na sobowtórów postaci filmowych pod patronatem Telewizji Kino Polska

czwartek, 4 października 2012

 


Wystartował casting na sobowtórów pięciu postaci z “Zakazanych piosenek” – pierwszego powojennego filmu polskiego, zrealizowanego w Łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych.

Efektem castingu będzie fotograficzny remake popularnego kadru filmu – sceny ulicznego wykonania piosenki “Siekiera, motyka, piłka...”. Sesja zdjęciowa zostanie zrealizowana w marcu 2013 roku. Reportaż z sesji oraz samo zdjęcie zostaną opublikowane w albumie o historii legendarnej Fabryki Snów. Na zwycięzców castingu, oprócz sławy, czekają nagrody finansowe i rzeczowe.

Casting prowadzony jest poprzez stronę www.sobowtory.mediahub.pl. Jego ważnym elementem jest “ocena podobieństwa kandydatów”, wystawiana przez Internautów – stanowi ona pierwszy etap eliminacji konkursowej. W kolejnym etapie jury wyłoni po 3 kandydatów dla każdej postaci, którzy zaproszeni do udziału w sesji zdjęciowej.

__________________________________________________________________
 

Łąkowa 29 w Łodzi to wyjątkowy adres, pamiętający wydarzenia i postacie niezwykle ważne dla poskiej kinematografii. Fabryka Snów – tak nazywano Łódzką Wytwórnię Filmów Fabularnych, mieszczącą się pod tym adresem. Dziś, w miejscu dawnej WFF, powstaje jedyny w swoim rodzaju hub biznesowy – jego elewacja, zaprojektowana przez architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates, opleciona została graficzną interpretacją kadrów z “Zakazanych piosenek”, tworząc największy pomnik polskiego filmu.

__________________________________________________________________
 
Kontakt:
Ewa Kowalczyk | tel. 797 005 100 | ewakowalczyk@toya.net.pl
 
Powrót do strony głównej