Nowe, milsze oblicze Telewizji Kino Polska

czwartek, 27 września 2012

1 października Telewizja Kino Polska zaprezentuje się widzom w nowej, milszej odsłonie. Zmieniona oprawa plastyczna i muzyczna kanału, format nadawania dostosowany do standardu 16:9 i odświeżona oferta programowa – to tylko niektóre z  rewelacji, jakie stacja przygotowała dla nas na nowy sezon.

1 października Telewizja Kino Polska zmienia format nadawania z 4:3 na 16:9 i wprowadza na antenę nową oprawę, przygotowaną przez studio Human Ark. – To grafika z klasą; każdy, kto na nią spojrzy, poczuje dobrą energię i uśmiech! – zapewnia  Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa stacji.

Jasne, pastelowe kolory, animacje utrzymane w klimacie retro, ale bardzo współcześnie podanym i ścieżka dźwiękowa, która przypomina najlepsze lata w historii polskiej muzyki filmowej – to główne atuty nowej identyfikacji kanału.

Wiele atrakcji widzowie znajdą też dla siebie w ramówce stacji. Fani polskiego kina docenią na pewno cykl „Kino w wersji de Luxe”: –  Pokazujemy w nim filmy po korekcji barwnej i cyfrowej rekonstrukcji – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska. – To bardzo zróżnicowany repertuar: od klasyki w rodzaju „Krzyżaków” przez arcydzieła takie jak „Pociąg”, „Jowita” czy „Wodzirej”, aż po filmy lżejsze – „Giuseppe w Warszawie”, „Szatana z siódmej klasy” i „Nie ma róży bez ognia”. Dzięki koordynowanemu przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe projektowi KinoRP wszystkie one lśnią znowu dawnym blaskiem!

Jak miłe oku są piękne polskie aktorki, można sobie przypomnieć w środowym cyklu „Dziewczyny do wzięcia” (co tydzień o 20:15). Pola Raksa, Barbara Brylska, Elżbieta Czyżewska czy Anna Dymna – bez tych pań polskie kino byłoby zdecydowanie uboższe!

Lata przedwojenne powrócą w nowych odcinkach programu „W Iluzjonie” – w każdą niedzielę o 11.00. Jesienią zobaczymy tu m.in. komedię „Czy Lucyna to dziewczyna?” i słynną „Trędowatą”.
 
W „Kryminalne czwartki” czekają na nas tak sensacyjne tytuły, jak „Konsul” czy zrekonstruowany cyfrowo „Wielki Szu”, ze wspaniałą rolą Jana Nowickiego.
 
Piątkowe wieczory warto spędzić z kinem wojennym. W cyklu „Oblicza wojny” zobaczymy m.in. „Jarzębinę czerwoną” i „Szwadron” Juliusza Machulskiego z Radosławem Pazurą.
 
Na antenie Telewizji Kino Polska nie może też oczywiście zabraknąć kultowych polskich seriali. W „Serialowe wtorki” hit goni hit: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Pogranicze w ogniu”, „Wojna domowa”, „Polskie drogi”… – do tych tytułów warto powracać!

W nowym sezonie stacja nadal chce łączyć przed telewizorami pokolenia, inspirować widzów do rodzinnych wspomnień i dawać im przyjemność oglądania wspaniałego polskiego kina. Jej odmienione oblicze mieszkańcy Warszawy będą mogli podziwiać z  bliska podczas Retrosoboty z Telewizją Kino Polska. 6 października od 14:00 w Café Kulturalna w Pałacu Kultury będzie można spotkać dziennikarzy i twórców związanych ze stacją oraz skorzystać z przygotowanych na ten dzień retro atrakcji.

 
 
Więcej:
Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl

www.kinopolska.pl

Powrót do strony głównej