Koprodukcja Kino Polska TV S.A. z nagrodą za najlepszy debiut

wtorek, 18 września 2012

Główną nagrodę 31. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” otrzymała komedia Anny Wieczur-Bluszcz „Być jak Kazimierz Deyna”. Koproducentem filmu jest Kino Polska TV S.A.

 „Być jak Kazimierz Deyna” to zabawna opowieść o dorastaniu, miłości i życiowych wyborach, osadzona w barwnych realiach PRL-u i klimacie pierwszych lat po zmianie ustroju. Wydarzeniom z życia głównego bohatera towarzyszą legendarne mecze polskiej reprezentacji i świetlana postać jego imiennika, Kazimierza Deyny. W głównych rolach zobaczymy tu Przemysława Bluszcza, Gabrielę Muskałę, Jerzego Trelę, Małgorzatę Sochę, Sonię Bohosiewicz, Rafała Królikowskiego i Julię Kamińską.

Przewodniczący festiwalowego jury, Jan Jakub Kolski, w debiucie Anny Wieczur-Bluszcz docenił rzadkie w polskim kinie spojrzenie na rzeczywistość z ciepłym dystansem. W Koszalinie komedia „Być jak Kazimierz Deyna”pokonała 11 innych filmów.Oprócz Wielkiego Jantara za najlepszy debiut zdobyła też nagrodę za zdjęcia i Jantara za najlepszą rolę kobiecą dla odtwarzającej postać matki Kazika Gabrieli Muskały (ex aequo z Anne-Marie Duff).

Producentem filmu jest Kino Polska TV S.A., łącząca w swojej działalności tworzenie i dystrybucję tematycznych kanałów telewizyjnych, aktywność wydawniczą i usługi z zakresu VOD. Wśród produkowanych przez nią stacji są Telewizja Kino Polska, Kino Polska Muzyka i kanały z rodziny FilmBox.

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” to największa impreza filmowa, na której prezentowane są polskie debiuty. Swoje reżyserskie kariery zaczynali tu Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Zanussi. Właśnie w Koszalinie prezentowane też były głośne debiuty ostatnich lat: „Chaos” Xawerego Żuławskiego, „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec i „Moja krew” Marcina Wrony.

 
Więcej:
Agnieszka Łapińska – Kino Polska TV S.A.

Telewizja Kino Polska na facebooku Telewizja Kino Polska na YouTube

Powrót do strony głównej