Nareszcie! Kultowa polska telewizja w USA

wtorek, 24 lipca 2012

Kultowe komedie, klasyczne kino mistrzów i polska muzyka na każdą pogodę – to wszystko mogą już oglądać telewidzowie w USA. Na platformie Dish Network pojawiły się nowe stacje: Kino Polska International, będąca amerykańską wersją Telewizji Kino Polska i Kino Polska Muzyka, z największymi przebojami polskiej muzyki rozrywkowej.


Kino Polska Muzyka to unikatowa antena, poświęcona w całości prezentacji polskiej muzyki rozrywkowej. Wyjątkowo bogata oferta kanału idealnie łączy w sobie tradycję ze współczesnością. Oprócz kultowych teledysków oraz wiecznie zielonych przebojów z prywatek naszych rodziców i dziadków znajdziemy tu niezapomniane koncerty, interesujące archiwalia, hity polskiej estrady i filmy dokumentalne. Wśród wykonawców nie brakuje dawnych i obecnych gwiazd – od Czesława Niemena przez Czerwone Gitary, Budkę Suflera, Lady Pank i Republikę po Marylę Rodowicz, Edytę Górniak czy Kasię Nosowską. 

Kino Polska International jest z kolei eksportową wersją popularnej w kraju Telewizji Kino Polska, przygotowaną specjalnie dla polskojęzycznej widowni za oceanem. W ofercie stacji znajdują się filmy fabularne, dokumentalne i animowane, a także kino młode, offowe i przedwojenne.

W poniedziałki o 20:00 legenda polskiej telewizji – Stanisław Janicki, zaprasza widzów na seanse „W Iluzjonie”, z perłami kina przedwojennego. W kolejne lipcowe tygodnie zobaczymy w tym cyklu rewelacyjną komedię „Pani minister tańczy” (23 lipca) i melodramat „Złota maska” z 1939 r. (30 lipca).

We wtorki i środy o 20:00 czas na „Dobry wieczór z filmem” i rewelacyjne kino dla całej rodziny. Na obowiązkowej liście premier w tym miesiącu mamy m.in. „Milion za Laurę” (24 lipca), „Rzeczpospolitą babską” (25 lipca) i „Janosika” (31 lipca).

 

 

Również o 20:00w programie jest „Obyczajowy czwartek”. 19 lipca w osadzonym w środowisku sportowców filmie „Jutro Meksyk” zobaczymy Zbigniewa Cybulskiego. Sportowy temat powróci też w kolejnym tygodniu, tym razem w interpretacji Daniela Olbrychskiego w filmie „Bokser” (26 lipca).

 

Piątki o 20:00 warto zarezerwować na „Mistrzów polskiego kina”. W lipcu i sierpniu mistrzowskie wieczory wypełni przegląd filmów Wojciecha Jerzego Hasa: od „Pętli” przez „Jak być kochaną” z genialną rolą Barbary Krafftówny, poRękopis znaleziony w Saragossie”, „Sanatorium pod klepsydrą” i „Lalkę”.

 

 

W soboty o 20:00 Kino Polska International zaprasza widzów na „Komedie wieczorową porą”, z takimi hitami jak „Nie lubię poniedziałku” (21 lipca) i „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” (28 lipca).

Niedzielne wieczory o 20:00 to cykl „ABC miłości” ikino zakochane – na przemian: pół żartem i bardzo serio. 22 lipca obejrzymy tu Męża swojej żony” wczesną komedię Stanisława Barei, w której na drugim planie interesująco pokazali się Elżbieta Czyżewska i Wiesław Gołas. Do tych aktorówBareja lubił wracać także w swoich kolejnych filmach. Na przykład w „Małżeństwie z rozsądku”, gdzie Czyżewskiej partnerują Bohdan Łazuka i Daniel Olbrychski – do obejrzenia w cyklu „ABC miłości” 29 lipca.

Jeśli ktoś tęskni za starymi dobrymi animacjami dla dzieci lub chciałby młodszym członkom rodziny przedstawić Pchłę Szachrajkę czy sympatycznego pieska w kratkę, może to zrobić w ramach sentymentalnego pasma z dobranockami – od poniedziałku do piątku o 19:30.
W dalszej części wieczoru, między
poniedziałkiem a czwartkiem, stacja zaprasza widzów na „Krótkie noce” irewelacyjny przeglądfilmów krótkometrażowych, ze sporym wyborem kina młodego i niezależnego.  

Jak podkreśla Anna Rembowska, dyrektor programowa stacji, Kino Polska International to propozycja dla wszystkich pokoleń: starsi widzowie znajdą tu ulubione pozycje z czasów swojej młodości, natomiast młodsi będą się mogli wpisać w panującą obecnie modę na „oldschool”:

– Dla młodych ludzi ze Stanów, którzy nigdy nie widzieli kartek na żywność i nie bardzo rozumieją, co znaczy „być z zawodu dyrektorem”, utrwalona w filmach i serialach polska rzeczywistość sprzed lat będzie jak lot na inną planetę. Zazdroszczę im możliwości zobaczenia jej świeżym okiem! – mówi Anna Rembowska.

Obydwie stacje produkowane są w Polsce przez firmę Kino Polska TV S.A., a z ich redakcjami widzowie mogą się kontaktować m.in. za pośrednictwem Facebooka. Aktualne informacje o programie publikuje na swojej stronie www.dishpolskatv.com, która włączyła uruchomione kanały do pakietu Polish Super Pack.

 
Więcej:

Łukasz Bułka – Dyrektor Marketingu i PR Kino Polska TV S.A.

E: lbulka@kinopolska.pl;
T:
+48 512 097 546

Powrót do strony głównej