Koprodukcja Telewizji Kino Polska na festiwalu w Karlowych Warach

piątek, 8 czerwca 2012

Zabić Bobra– Bardzo się cieszę, że mogliśmy pracować z jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów przy jego nowym projekcie – mówi Piotr Reisch, producent filmowy i prezes Kino Polska TV S.A. Koprodukowany przez Telewizję Kino Polska film „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego powalczy o główną nagrodę na festiwalu w Karlowych Warach.

„Zabić bobra” to film o miłosnym zamroczeniu, o namiętności i paranoi. Umocowałem go na ostrzu brzytwy, na wąskiej granicy oddzielającej pożądanie od… moralności – powiedział o swoim nowym obrazie reżyser.

Główną rolę gra tu Eryk Lubos, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w „Mojej krwi” Marcina Wrony, nagrodzony też na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską w „Boisku bezdomnych” Kasi Adamik.

U Jana Jakuba Kolskiego aktor wciela się w postać komandosa, uczestnika misji wojskowych w Iraku i Afganistanie. W opuszczonym domu bohater przygotowuje się do kolejnej akcji. Mgliste informacje wskazują, że chodzi o odbicie zakładnika w rejonie ogarniętym konfliktem. Niespodziewanie, podczas przygotowań do akcji, mężczyzna popełnia błąd, po którym nic już nie będzie takie samo: zakochuje się w siedemnastoletniej dziewczynie bez imienia (Agnieszka Pawełkiewicz). 

Jan Jakub Kolski od lat tworzy kino autorskie i osobiste. W swoim nowym filmie jest nie tylko scenarzystą i reżyserem – staje też za kamerą:

 – Po zrobieniu trzynastu filmów fabularnych marzyłem o przygodzie, w której odkryję nowego siebie – wyjaśnia tę decyzję. – Chciałem zrobić film przeciwko własnemu warsztatowi, chciałem sam operować kamerą, być tak blisko obrazu, jak tylko się da.

47. Międzynarodowy Festiwal w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 29 czerwca – 7 lipca. Film „Zabić bobra” zostanie tam zaprezentowany w konkursie głównym. Będzie to zarazem jego światowa premiera.

 
Więcej:
Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
Opis: facebook_logo.png
Powrót do strony głównej