Telewizja Kino Polska liderem oglądalności

poniedziałek, 14 maja 2012

Długi majowy weekend przyniósł kolejny sukces Telewizji Kino Polska: między 30 kwietnia a 6 maja stacja zajęła pierwszą pozycję w grupie kanałów filmowych i dwunaste miejsce wśród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce. Tytułami najczęściej wybieranymi przez widzów były „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies” oraz „Przygoda na Mariensztacie”.

Mimo pogody sprzyjającej wypoczynkowi w plenerze, średnia oglądalność Telewizji Kino Polska wyniosła podczas długiego weekendu prawie 60 tysięcy w grupie 4+. Równie spektakularny wynik stacja odnotowała wpriorytetowej dla kanałów komercyjnychgrupie 16-49, z oglądalnością na poziomie prawie 30 tysięcy.

Świetne wyniki z weekendu majowego to kontynuacja dobrych tendencji z poprzedniego miesiąca. W kwietniu oglądalność Telewizji Kino Polska w grupie 16-49 wzrosła wobec danych sprzed roku o prawie 260 procent – z 6 604 na 23 771. Udział stacji w rynku sięgnął tu 0,93 procent. Z kolei średnia miesięczna oglądalność w grupie 4+ wyniosła 47 518, a udział w rynku – 0,78 procent. W efekcie w kwietniu Telewizja Kino Polska znalazła się na czwartej pozycji wśród wszystkich kanałów telewizyjnych w grupie 4+. Jednym z jej kwietniowych hitów był oparty na archiwalnych materiałach cykl „Kroniki futbolowe”, którego oglądalność w grupie 16-49 dochodziła do 106 tysięcy.

Równolegle z poprawą wyników zmianie uległ profil widza. Obecnie prawie 51 procent odbiorców kanału stanowią osoby w wieku 16-49 lat, a ponad jedną piątą – widzowie między 20 a 30 rokiem życia.

Tajemnicą tych wszystkich sukcesów jest z pewnością doskonale skomponowana ramówka. W maju na antenie Telewizji Kino Polska rządzą kultowe seriale, takie jak „Ballada o Januszku”, „Do przerwy 0:1”, „Jan Serce” i „Kapitan Sowa na tropie”. W dalszym ciągu widzowie mogą też śledzić perypetie „Czterech pancernych i psa” oraz „Stawkę większą niż życie”. Poza tym w programie nie brakuje oczywiście świetnych filmów. Znajdziemy je m.in. w środowym cyklu „Polka w kinie”, który tym razem poświęcony jest Grażynie Szapołowskiej, wponiedziałkowych „Komediach wieczorową porą”, sensacyjnie dobrym „Kryminalnym czwartku” i prezentowanym co niedziela cyklu „W Iluzjonie”, z perełkami kina przedwojennego. Warto dodać, że 9 maja audycja ta otrzymała Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jako najlepszy polski program o kinie w roku 2011.

Telewizja Kino Polska jest jedynym kanałem telewizyjnym na świecie, poświęconym promocji polskiego kina. Każdy odbiorca znajdzie tu coś dla siebie: arcydzieła wielkich mistrzów sąsiadują z popularnymi serialami, a kultowe komedie uzupełniają odcinki Polskiej Kroniki Filmowej. Stacja kocha kino i łączy pokolenia, od 8 lat gromadząc przed telewizorami całe rodziny. Jest dostępna w największych sieciach kablowych i na wszystkich platformach cyfrowych w Polsce. W gronie jej sympatyków znajdują się filmowcy, dziennikarze i ludzie kultury – m.in. Bożena Dykiel, Anna Seniuk i Andrzej Turski.

Więcej:

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
Powrót do strony głównej