Telewizja Kino Polska na pierwszym miejscu

piątek, 13 kwietnia 2012

W pierwszym tygodniu kwietnia najchętniej oglądanym kanałem filmowym była Telewizja Kino Polska. Stacja wyprzedziła dotychczasowego lidera – AXN, o blisko 6 tysięcy, osiągając wynik 50 366 AMR w grupie 4+. Jej oglądalność w grupie 16-49 wyniosła 25 650. Hitem kwietnia jak dotąd są „Czterej pancerni i pies”. W niedzielę 8 kwietnia serial obejrzało ponad 400 tysięcy widzów (AMR 4+).

Znaczący wzrost oglądalności Telewizja Kino Polska odnotowała już w marcu. W grupie 16-49  stację oglądało aż o 140% więcej widzów niż w tym samym okresie ubiegłego roku (wskaźnik AMR 16-49 wyniósł 19 838). Udział w czasie oglądania (SHR%) w grupie 16-49 zwiększył się o prawie 150% i wyniósł 0,75%. W grupie 4+ oglądalność sięgnęła ponad 40 tysięcy widzów, ze wskaźnikiem SHR% równym 0,65. Największym powodzeniem w marcu cieszyła się „Stawka większa niż życie”, którą obejrzało ponad 300 tysięcy widzów (AMR 4+).

Systematyczny wzrost oglądalności stacji idzie w parze ze zmianą profilu jej widza. Do 20,88% zwiększył się w marcu udział grupy wiekowej 16-29, a osoby z grupy 16-49 stanowiły w tamtym miesiącu aż 48,47% wszystkich widzów. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla reklamodawców i firm, które chciałyby nawiązać z Telewizją Kino Polska współpracę w formie sponsoringu.

O atrakcyjności tego drugiego modelu świadczy ostatnio przykład LG Electronics: firma jest sponsorem „Kronik futbolowych” – cyklu, w którym poprzez archiwalne materiały filmowe poznajemy historię polskiej piłki. Kolejne odcinki programu są nadawane w niedziele o 13:00. Redakcja Telewizji Kino Polska nazywa „Kroniki” rozgrzewką przed mistrzostwami: ostatnią z 10 części zobaczymy w niedzielę 3 czerwca – na tydzień przed meczem otwarcia Euro 2012.

Zgodnie z zapowiedziami redaktorów, w najbliższym czasie stacja będzie się starała utrzymać pozycję lidera wśród kanałów filmowych. Na pewno pomoże jej w tym atrakcyjna i zróżnicowana ramówka. Oprócz tytułów już wymienionych, w tym miesiącu na antenie Telewizji Kino Polska znajdziemy też przegląd filmów z pierwszą seksbombą naszego kina, Katarzyną Figurą (w każdą środę o 20:15, w cyklu „Polka w kinie”, pod patronatem „Wysokich Obcasów”), najśmieszniejsze polskie komedie, pokazywane w poniedziałkowe wieczory pod hasłem „Komedie wieczorową porą”, doskonałe czwartkowe kryminały oraz filmy przedwojenne, prezentowane w niedzielnym cyklu „W Iluzjonie”, który ostatnio został nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

*Źródło: Nielsen Audience Measurement


Więcej:
Agnieszka Łapińska
Telewizja Kino Polska

T: +48 602 553 182
E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

Powrót do strony głównej