Rusza Telekawiarnia!

wtorek, 20 marca 2012

Telekawiarnia - logoW poniedziałek 26 marca w Warszawie startuje Telekawiarnia – wspólna inicjatywa Chłodnej 25 i Telewizji Kino Polska.
W programie co miesiąc film, oglądany prosto z telewizora, a przed nim spotkanie z gościem, czyli spektakularny powrót do tradycji klubów dyskusyjno-filmowych. Na dobry początek w tej roli wystąpi Józef Gębski, autor komedii „Filip z konopi”.

Podobne seanse będą się odbywały raz w miesiącu. Za przygotowanie programu odpowiada redakcja Telewizji Kino Polska, a przestrzeni na ten cel użycza klubokawiarnia Chłodna 25 – jeden z bardziej wiarygodnych adresów, jeśli chodzi o kulturalną ofertę dla warszawiaków. Podczas kolejnych spotkań zobaczymy tu kino z różnych okresów i wszystkich praktycznie gatunków – od melodramatu przez kryminał aż po komedię, a nawet film oświatowy i dokumentalny. Zasady są proste: każda projekcja odbywa się na żywo z telewizora, poprzedza ją spotkanie z gościem, wstęp jest bezpłatny, a satysfakcja – gwarantowana.

TelekawiarniaDokładnie tak będzie też w pierwszy Telekawiarniany wieczór. W poniedziałek 26 marca, w ramach stałego cyklu Telewizji Kino Polska pod hasłem „Komedie wieczorową porą”, reżyser Józef Gębski zaprosi widzów na „Filipa z konopi” – Barejowską w duchu komedię o osiągnięciach Polski Ludowej w dziedzinie urbanistyki. Film powstał w roku 1981, a w jego doborowej obsadzie znaleźli się m.in. Jerzy Bończak, Magdalena Wołłejko, Bożena Dykiel, Wiesław Gołas, Jan Himilsbach, Barbara Krafftówna, Andrzej Kopiczyński, Zenon Laskowik i Bohdan Smoleń.

Znakomite role aktorów, dialogi autorstwa Marii Czubaszek, doskonale je kontrapunktująca muzyka Wojciecha Karolaka i kabaret Tey w swojej popisowej formie – to tylko niektóre z licznych zalet „Filipa”. Ci, którzy w poniedziałek pojawią się na Chłodnej, jako bonus dostaną rozmowę z reżyserem i, wyjątkowo w tym przypadku rasowe, anegdoty z filmowego planu.

Poza wyznaczonymi datami spotkań Telewizję Kino Polska na Chłodnej będzie także można oglądać na co dzień, w sali na dole. Twórcy Telekawiarni chcą w ten sposób stworzyć nową świecką tradycję:
– Wszyscy pamiętamy sceny z seriali takich jak „Dom” czy „Alternatywy”, w których mieszkańcy jednej klatki w bloku spotykali się na wspólne oglądanie telewizji u sąsiada, szczęśliwego posiadacza odbiornika TV – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, szefowa Telewizji Kino Polska. W dzisiejszych czasach telewizory nie są już dobrem luksusowym, a jednak w naszych mieszkaniach można je spotkać coraz rzadziej. Osobom, które niesłusznie i pochopnie uległy modzie na nieoglądanie telewizji, chcemy ją teraz pokazać w absolutnie kultowym wydaniu!

W Telekawiarni chodzi o telewizję, która jest równocześnie ambitną rozrywką, kompetentnym źródłem wiedzy o polskim kinie i naszej niedawnej historii, miejscem ekskluzywnych spotkań z osobowościami polskiego filmu, społecznym rytuałem, a wreszcie wydarzeniem towarzyskim, które po prostu zbliża ludzi. Taką telewizję z pewnością warto oglądać razem. Taką telewizją jest Telewizja Kino Polska!

…którą od 26 marca możesz oglądać także na Chłodnej 25. Telekawiarnia czeka na gości już w najbliższy poniedziałek – 26 marca o 19:15.

Więcej:

Monika Zarzycka – Chłodna 25
T: +48 603 300 835; E: monika@chlodna25.pl
www.chlodna25.blog.pl

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

 

Powrót do strony głównej