Premiera w Stopklatce: „Program Obowiązkowy” Telewizji Kino Polska

wtorek, 28 lutego 2012

Legendarne polskie filmy i seriale, niezapomniane role aktorów i wyjątkowe anegdoty z planów filmowych – od dziś w Stopklatce można oglądać fragmenty „Programu Obowiązkowego” Telewizji Kino Polska. Audycja ma swoją premierę na antenie w piątki o 19:35. Dzięki współpracy obydwu redakcji składające się na nią wywiady mogą teraz oglądać także internauci.

Głównym bohaterem „Programu Obowiązkowego” jest polskie kino: przywoływane we wspomnieniach twórców, podglądane zza kulis oraz interpretowane na nowo. Magdalena Juszczyk, dziennikarka telewizyjna i radiowa, a prywatnie – fanka i znawczyni polskiego filmu, co piątek prezentuje w tej audycji najciekawsze pozycje z ramówki Telewizji Kino Polska.

Poszczególne tytuły są punktem wyjścia do rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Jak były kręcone sceny batalistyczne w „Krzyżakach”? Co Anna Seniuk mówi dzisiaj o swojej przygodzie z „Czterdziestolatkiem”? Jak współpracę z Krzysztofem Kieślowskim na planie „Przypadku” wspomina Marzena Trybała? Odpowiedzi na te i inne pytania tworzą unikatowy zbiór informacji, anegdot i analiz, składających się na jedyną w swoim rodzaju, mówioną historię polskiego kina. Efekt? Zaskakująco świeży, ale i merytoryczny: „Program Obowiązkowy” to obowiązkowa lektura dla wszystkich polskich kinomanów!

Co ciekawe, o filmach mówią tutaj nie tylko filmowcy. Sytuację bohaterek dręczonych w latach 70-tych przez niepokoje moralne i inne analizuje terapeutka Katarzyna Miller. Projektantka mody Natalia Jaroszewska bierze pod lupę strój granej przez Dorotę Stalińską Perełki, zbuntowanej bohaterki „Krzyku” Barbary Sass. Seksuolog Andrzej Depko zastanawia się nad podziałem na role męskie i żeńskie w naszym narodowym kinie oraz życiu pozafilmowym. Interpretacje fachowców z innych dziedzin niejednokrotnie zaskakują świeżością, a tematy sprzed lat okazują się równie aktualne, jak kilka dekad temu.

W tej chwili pod adresem www.stopklatka.pl/programobowiazkowy można już oglądać część zrealizowanych do tej pory materiałów. Dla wygody internautów zostały one przez redakcję Stopklatki uporządkowane według tytułów i nazwisk. Kolejne odcinki „Programu Obowiązkowego” pokazywane będą w Telewizji Kino Polska jak zawsze w piątek wieczorem. Kilka dni po premierze na antenie ich fragmenty trafią do Stopklatki.

Więcej:

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl
www.stopklatka.pl/programobowiazkowy

Powrót do strony głównej