Festiwal KAMERA AKCJA 2012 już w marcu!

wtorek, 28 lutego 2012

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal organizowany jest przy wsparciu merytorycznym Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie znajduje jeden z dwóch oddziałów filmoznawstwa w naszym kraju. Głównym celem festiwalu jest tworzenie żywego miejsca wymiany poglądów o sztuce filmowej kształtującego i wpływającego na młodych adeptów stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki filmowej. Dla młodych filmoznawców z całego kraju.


KAMERA AKCJA szybko stała się ważnym wydarzeniem, które pozwala na konfrontację swych poglądów z doświadczonymi postaciami polskiej sceny krytycznej. Efektem dużego sukcesu organizacyjnego dwóch pierwszych edycji festiwalu jest powstanie branżowej platformy komunikacyjnej pomiędzy filmoznawcami z całej Polski – „Akcja Filmoznawca”.

Współpracujemy z większością ośrodków filmoznawczych w Polsce integrując środowisko teoretyków kina oraz budując i konfrontując poglądy filmoznawców, krytyków, widzów i artystów. Nie oznacza to jednak, że wydarzenie zamknięte jest na innych odbiorców. Festiwal skierowany jest do widzów ciekawych współczesnego kina, a przede wszystkich otwartych na zabranie głosu w dyskusji.

KAMERA AKCJA znakomicie wpisała się również na kulturalną mapę Łodzi, zyskując dużą sympatię mieszkańców oraz spełniając część ich zapotrzebowania na płaszczyźnie wydarzeń filmowych w naszym mieście. Na ostatniej edycji przez 4 dni trwania festiwalu gościliśmy ponad 5500 widzów. Efektem znakomitej frekwencji oraz dużego zainteresowania ideą festiwalu jest nominacja do nagrody „Punkt dla Łodzi 2011” w kategorii wydarzenia.

W części filmowej festiwalu prezentujemy produkcje zauważone i docenione przez krytyków na polskich i światowych festiwalach filmowych. W formie retrospektyw często powracamy do kina tworzonego przez najważniejszych twórców XX wieku. Pokazujemy tylko takie filmy, które nie pozwalają o sobie zapomnieć, rodzą polemikę i wywołują emocje. To one są źródłem nowych inspiracji i wyjątkowym sposobem na doskonalenie się w wyrażaniu własnych sądów.

Na festiwal zapraszamy do Miejskiego Punktu Kultury Prexer UŁ
22-25 marca 2012r.!

Powrót do strony głównej