NAJMNIEJSZE PROJEKCJE ŚWIATA – Róża

czwartek, 26 stycznia 2012

Telewizja Kino Polska zaprasza 28 stycznia 2012r., o godzinie 11.00 na kolejne spotkanie w cyklu "Najmniejsze Projekcje Świata" w Kinie Atlantic. Tym razem na ekranie film pt. "Róża".

Gośćmi będą Agata Kulesza oraz Wojtek Smarzowski.
Po projekcji 10 osób będzie mogło spotkać się z twórcami w restauracji Sioux przy ul. Chmielnej 35, gdzie szef kuchni przygotuje: Kociołek Szalonego Kojota, Wielkiego Szeryfa, a na deser Czekoladową Rozkosz.

Aby uczestniczyć w Najmniejszych Projekcjach Świata zapoznaj się z zasadami na stronie http://kinoatlantic.pl/najmniejsze-projekcje-swiata

Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?
 
Nagrody „Róży”: 
Konkurs Główny 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2011 
Złote Lwy – Najlepsza pierwszoplanowa rola męska – Marcin Dorociński 
Nagroda Specjalna Dziennikarzy 
Nagroda Publiczności -  Złoty Klakier
 27. Warszawski Festiwal Filmowy
Najlepszy Film – Grand Prix 
Najlepszy Film – Nagroda Publiczności

Produkcja: Polska 2011
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Michał Szczerbic
Obsada: Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Jacek Braciak, Kinga Preis i inni

ZAPRASZAMY!

Powrót do strony głównej