Telewizja Kino Polska poleca: Offowe Odkrycie Roku!

piątek, 20 stycznia 2012

Już po raz piąty polscy kinomani wybiorą najważniejszą niezależną produkcję poprzedniego roku. O miano Offowego Odkrycia Roku ubiega się sześć tytułów, nominowanych do tej nagrody przez redakcję Telewizji Kino Polska. Od czwartku 19 stycznia można na nie głosować na portalu Stopklatka.pl.

Offowe Odkrycie Roku to jedna z kategorii Internetowych Nagród Filmowych, organizowanych przez portal Stopklatka.pl. Plebiscyt służy filmowemu podsumowaniu minionego sezonu. Internauci wybierają  najlepszy i najgorszy tytuł roku, typują najczarniejszy filmowy charakter czy najbardziej zapadającą w pamięć scenę. Od pięciu lat pod patronatem Telewizji Kino Polska głosują też na najlepszy film offowy.

–  Od początku istnienia staramy się prezentować na antenie nie tylko filmową klasykę, ale też kino niezależne – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa Telewizji Kino Polska. – W nadawanym wieczorami paśmie „Krótkie noce” i programie „KinOFFteka” przedstawiamy widzom ciekawych twórców i najlepsze produkcje z tego nurtu, wyławiane przez nas na festiwalach w całej Polsce. Do tytułu Offowego Odkrycia Roku 2011 nominowaliśmy sześć filmów. Sami jesteśmy ciekawi, który z nich internauci uznają za offowe odkrycie!

Nominowane tytuły to: „Krwawy księżyc” w reżyserii Błażeja Kujawy, „Second head” Bartka Tryzny, „Wszystko” Ivo Kondefera, „Ubierz mnie” Małgorzaty Goliszewskiej, „Ciało” Jakuba Remiszewskiego, a także podpisane przez grupę dwudziestu niezależnych artystów „Videonotacje” – złożone z kilkunastu epizodów i łączące w sobie formułę dokumentu oraz kroniki filmowej.

Większość filmów miała już swoją premierę na antenie Telewizji Kino Polska. Po raz pierwszy w historii plebiscytu można je też oglądać na portalu Stopklatka.pl. O przyznaniu zwycięskiego tytułu ostatecznie zdecydują internauci – głosowanie trwa do 12 lutego.

Laureata Internetowej Nagrody Filmowej w kategorii Offowe Odkrycie Roku 2011 poznamy wieczorem 16 lutego, w programie Telewizji Kino Polska „Krótkie noce”. Wyróżniony film zostanie zaprezentowany na antenie, a jego autor otrzyma całoroczną opiekę redakcji oraz pamiątkową statuetkę. Jej oficjalne wręczenie nastąpi podczas Ińskiego Lata Filmowego.

Więcej:

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

Powrót do strony głównej