Magiczny grudzień w Telewizji Kino Polska

czwartek, 1 grudnia 2011

ArabelaSzukasz prezentu pod choinkę? Sugerujemy zestaw podręczny: pierścień, który spełnia życzenia, latający kufer i płaszcz podróżny w rozmiarze uniwersalnym. Wszystko to,  wybornej produkcji czechosłowackiej, polecają Arabela, Rumburak i reszta zakręconego towarzystwa, które już od 4 grudnia możesz oglądać w Telewizji Kino Polska.

Zjawiskowa „Arabela” to jeden z trzech kultowych seriali, które stacja przypomni widzom w grudniu. W każdą niedzielę od godziny 13:00 oprócz przygód z użyciem niestandardowej biżuterii będziemy też śledzić perypetie bohaterów seriali „Latający Czestmir” i „Pod jednym dachem”.

W ten sposób Telewizja Kino Polska po raz kolejny oferuje nam możliwość podróży w czasie do lat, kiedy takim repertuarem cieszyli się polscy widzowie. Jak dzisiaj będzie się oglądało tamtą telewizję i czego się z niej dowiemy o Polsce lat 70-tych i 80-tych? Warto sprawdzić.

Ciekawe propozycje na grudzień znajdziemy także w stałych pasmach stacji. W poniedziałkowych „Komediach wieczorową porą” powróci prawdziwy hit – „U Pana Boga w ogródku”. Wtorki z „Kinem w kostiumie” to w tym miesiącu między innymi rewelacyjny „Faraon” Jerzego Kawalerowicza. W środy, w ramach bardzo kobiecych wieczorów pod hasłem „Polka w kinie”, warto sobie zadać pytanie: „Spódnica czy spodnie?”. W cyklu pod tym tytułem czterech różnych odpowiedzi udzielą nam na nie: swojska i dziarska Jadzia Smosarska w przedwojennym filmie „Czy Lucyna to dziewczyna?”, Lidia Wysocka w komedii z połowy lat 50-tych pt. „Irena do domu!”, Alina Janowska, brawurowo partnerująca Wiesławowi Gołasowi w filmie „Dzięcioł” i Adrianna Biedrzyńska w „Pajęczarkach”. Partnerem cyklu są „Wysokie Obcasy”.

W grudniowym repertuarze „Sensacyjnych czwartków” znalazł się m.in. dziejący się współcześnie serial „Defekt”, z mocną parą Magdalena CieleckaPiotr Fronczewski. Piątkowe „Oblicza wojny” przypomną tak klasyczne tytuły jak „Zakazane piosenki” i „Akcja pod Arsenałem”, a z kolei w niedzielnym cyklu „W Iluzjonie” powróci przedwojenny król komików, Adolf Dymsza.

W grudniu na antenie stacji możemy też obejrzeć pierwszą polską superprodukcję – „Krzyżaków” Aleksandra Forda, pokazywanych – uwaga! – w wersji odnowionej. Kryształowy dźwięk i obraz ostry jak dwa nagie miecze odsłonią przed nami kino, którego nawet nie spodziewamy się tu znaleźć – tym bardziej, że prapremiera filmu odbyła się ponad pół wieku temu.

W grudniowej ofercie stacji nie może też oczywiście zabraknąć repertuaru na święta. Boże Narodzenie spędzimy w inspirującym towarzystwie Jerzego Stuhra, z filmami „Duże zwierzę”, „Tydzień z życia mężczyzny” i „Spis cudzołożnic”. W bliskich temu artyście krakowskich klimatach pozostawią nas też „Rozmowy przy świątecznym stole”, które redakcja Telewizji Kino Polska nagrała z Anną Dymną i Janem Peszkiem. W audycji nadawanej pierwszego i drugiego dnia świąt pojawią się tematy filmowy i świąteczne.


Tradycyjną atmosferę świąt gwarantuje też widzom klasyczny zestaw tytułów, do których lubimy wracać właśnie przy świątecznym stole. Tym razem znalazły się wśród nich „Noce i dnie”, „Chłopi” oraz „Pan Wołodyjowski”, a z repertuaru typowo familijnego – „Podróż za jeden uśmiech”, „Janka” i „Awantura o Basię”.


W noc sylwestrową stacja proponuje nam z kolei najlepsze polskie komedie, z życzeniami na każdy miesiąc nowego roku. Złożą je widzom znani i lubiani aktorzy. Z ich rekomendacją obejrzymy w Sylwestra takie przeboje jak „Nie ma róży bez ognia”, „Jak to się robi”, „Jego ekscelencja subiekt”, „Filip z konopi”, „Wiosna, panie sierżancie”, „Zapomniana melodia” i „Wniebowzięci”.


Więcej:
Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

Powrót do strony głównej