Telewizja Kino Polska zaprasza na spektakl o Helenie Modrzejewskiej

czwartek, 24 listopada 2011

Spektakl „Sen Artysty – między sceną a alkową” to współczesna inscenizacja zdarzenia dotyczącego wybitnej polskiej aktorki, Heleny Modrzejewskiej, które miało miejsce pod koniec XIX wieku na deskach California Theatre w San Francisco i zostało upamiętnione przez Oscara Wilde’a.

Jedna z najwyżej cenionych w Polsce i na świecie aktorek epoki – Helena Modrzejewska – będąc u szczytu swojej amerykańskiej kariery, wywołana owacjami publiczności po wspaniałym przedstawieniu, przemówiła jakby w transie, zabierając publiczność w tajemniczy świat marzeń sennych wielkiej artystki. Przejmujący, pełen wizji i refleksji monolog, został zapisany przez obecnego wśród publiczności, zafascynowanego postacią i talentem pięknej Heleny, Oscara Wilde’a.
Po przeszło stu latach, Modrzejewska powraca na warszawską scenę teatralną.Istotą inscenizacji w warstwie merytorycznej jest sama Helena Modrzejewska - artystka, żona, matka i kochanka… Celem twórców spektaklu jest ukazanie tej fascynującej postaci, jako kobiety nowoczesnej, odważnej, kreatywnej i ambitnej przez pryzmat XXI wieku.

„Sen Artysty – między sceną a alkową” to także spektakl o szerokim spektrum doznań artystycznych. Ambicją twórców jest zaproszenie widza na spotkanie teatru z energetyczną, namiętną muzyką wykonywaną na żywo i tańcem. Tango, bo o nim mowa, będzie taneczno-muzycznym pomostem między słowami Heleny, a jej niezgłębionym światem emocji.
Za sprawą magii teatru oraz technik multimedialnych, przez świat ten przeprowadzą widzów: odtwórczyni głównej roli - Anna Kostrzewska i Jan Nowicki.

Niecodzienną, jak na przedstawienie teatralne, formą promocji wydarzenia jest teledysk nagrany do jednego z wykonywanych w trakcie spektaklu utworów. W rolę mężczyzny wspominającego w klipie Helenę Modrzejewską wcielił się Jan Nowicki.
 
Premiera spektaklu odbędzie się 6 grudnia br. w Teatrze Sabat w Warszawie!


OBSADA
Scenariusz i reżyseria: Bartłomiej Piotrowski
Helena Modrzejewska – Anna Kostrzewska
Głos z offu – Jan Nowicki
Kierownictwo muzyczne: Mikołaj Majkusiak
Scenografia: Izabela Liżewska (konsultacja elementów scenograficznych)
Wizualizacje: Adam Bondarowicz


BILETY
Cena biletów na spektakle w Teatrze Sabat:
55 zł
80 zł – miejsce w loży


Bilety do nabycia w kasie Teatru Sabat:
Warszawa, ul. Foksal 16
Pn–Śr 10:00-18:00
Czw-Pt 10:00-20:00
Sb 12:00-20:00
rezerwacje@teatr-sabat.pl
tel. (22) 8262355 / +48 606127372
Lub drogą internetową: http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=8463

 

Powrót do strony głównej